Taiwan Semiconductor Corporation SA130CAH
Part No.:
SA130CAH
Datasheet:
AetrixSA130CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC DO204AC
Comments
SA130CAH Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
130V
Voltage - Breakdown (Min):
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.5A
Power - Peak Pulse:
500W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)