Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM15T33CA-M3/57T
Part No.:
SM15T33CA-M3/57T
Datasheet:
AetrixSM15T33CA-M3/57T.pdf
Description:
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC DO214AB
Comments
SM15T33CA-M3/57T Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28.2V
Voltage - Breakdown (Min):
31.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)