STMicroelectronics SMA6F154A
Part No.:
SMA6F154A
Manufacturer:
STMicroelectronics
Datasheet:
AetrixSMA6F154A.pdf
Description:
TVS DIODE 154VWM 246VC SMAFLAT
Comments
SMA6F154A Specifications
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
SMA6F, TRANSIL™
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
154V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
171V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
246V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)