Microchip Technology SMAJ10CAE3/TR13
Part No.:
SMAJ10CAE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
AetrixSMAJ10CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AC
Comments
SMAJ10CAE3/TR13 Specifications
Manufacturer:
Microchip Technology
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
29.4A
Power - Peak Pulse:
500W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)