Diodes Incorporated SMAJ110AQ-13-F
Part No.:
SMAJ110AQ-13-F
Datasheet:
AetrixSMAJ110AQ-13-F.pdf
Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR PP
Comments
SMAJ110AQ-13-F Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.3A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)