Diodes Incorporated SMAJ11CAQ-13-F
Part No.:
SMAJ11CAQ-13-F
Datasheet:
AetrixSMAJ11CAQ-13-F.pdf
Comments
SMAJ11CAQ-13-F Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
22A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)