Diodes Incorporated SMAJ120AQ-13-F
Part No.:
SMAJ120AQ-13-F
Datasheet:
AetrixSMAJ120AQ-13-F.pdf
Comments
SMAJ120AQ-13-F Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
120V
Voltage - Breakdown (Min):
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)