Diodes Incorporated SMAJ130AQ-13-F
Part No.:
SMAJ130AQ-13-F
Datasheet:
AetrixSMAJ130AQ-13-F.pdf
Comments
SMAJ130AQ-13-F Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
130V
Voltage - Breakdown (Min):
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)