Diodes Incorporated SMAJ130CA-13
Part No.:
SMAJ130CA-13
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Datasheet:
AetrixSMAJ130CA-13.pdf
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC SMA
Comments
SMAJ130CA-13 Specifications
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
130V
Voltage - Breakdown (Min):
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)