Diodes Incorporated SMAJ150CA-13
Part No.:
SMAJ150CA-13
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Datasheet:
AetrixSMAJ150CA-13.pdf
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC SMA
Comments
SMAJ150CA-13 Specifications
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
150V
Voltage - Breakdown (Min):
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.6A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)