Diodes Incorporated SMAJ54AQ-13-F
Part No.:
SMAJ54AQ-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Datasheet:
AetrixSMAJ54AQ-13-F.pdf
Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR PP
Comments
SMAJ54AQ-13-F Specifications
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.6A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)