Diodes Incorporated SMAJ64CA-13
Part No.:
SMAJ64CA-13
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
TVS Diodes
Datasheet:
AetrixSMAJ64CA-13.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC SMA
Comments
SMAJ64CA-13 Specifications
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)