Diodes Incorporated SMAJ70CA-13
Part No.:
SMAJ70CA-13
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Datasheet:
AetrixSMAJ70CA-13.pdf
Description:
TVS DIODE 70VWM 113VC SMA
Comments
SMAJ70CA-13 Specifications
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
70V
Voltage - Breakdown (Min):
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)