Diodes Incorporated SMAJ7.5CA-13
Part No.:
SMAJ7.5CA-13
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Datasheet:
AetrixSMAJ7.5CA-13.pdf
Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMA
Comments
SMAJ7.5CA-13 Specifications
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.5V
Voltage - Breakdown (Min):
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
31A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)