Diodes Incorporated SMAJ75CAQ-13-F
Part No.:
SMAJ75CAQ-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Datasheet:
AetrixSMAJ75CAQ-13-F.pdf
Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR PP
Comments
SMAJ75CAQ-13-F Specifications
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
75V
Voltage - Breakdown (Min):
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.3A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)