Diodes Incorporated SMAJ85CAQ-13-F
Part No.:
SMAJ85CAQ-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Datasheet:
AetrixSMAJ85CAQ-13-F.pdf
Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR PP
Comments
SMAJ85CAQ-13-F Specifications
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
85V
Voltage - Breakdown (Min):
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)