Diodes Incorporated SMAJ90CAQ-13-F
Part No.:
SMAJ90CAQ-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Datasheet:
AetrixSMAJ90CAQ-13-F.pdf
Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR PP
Comments
SMAJ90CAQ-13-F Specifications
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
SMAJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
90V
Voltage - Breakdown (Min):
100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.7A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)