Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ100CAH
Part No.:
SMBJ100CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ100CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AA
Comments
SMBJ100CAH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
100V
Voltage - Breakdown (Min):
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)