Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ10CAH
Part No.:
SMBJ10CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ10CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AA
Comments
SMBJ10CAH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
37A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)