Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ10CH
Part No.:
SMBJ10CH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ10CH.pdf
Description:
600W, 12.4V, 10%, BIDIRECTIONAL,
Comments
SMBJ10CH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)