Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ110CAH
Part No.:
SMBJ110CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ110CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AA
Comments
SMBJ110CAH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)