Diodes Incorporated SMBJ110CAQ-13-F
Part No.:
SMBJ110CAQ-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Datasheet:
AetrixSMBJ110CAQ-13-F.pdf
Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR PP
Comments
SMBJ110CAQ-13-F Specifications
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)