Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ11CAH
Part No.:
SMBJ11CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ11CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AA
Comments
SMBJ11CAH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
34A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)