Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ11CH
Part No.:
SMBJ11CH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ11CH.pdf
Description:
600W, 13.6V, 10%, BIDIRECTIONAL,
Comments
SMBJ11CH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
20.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
31A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)