Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ120CAH
Part No.:
SMBJ120CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ120CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AA
Comments
SMBJ120CAH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
120V
Voltage - Breakdown (Min):
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)