onsemi SMBJ12A933
Part No.:
SMBJ12A933
Manufacturer:
onsemi
Datasheet:
AetrixSMBJ12A933.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AA
Comments
SMBJ12A933 Specifications
Manufacturer:
onsemi
Series:
SMBJ
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)