Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ12CAH
Part No.:
SMBJ12CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ12CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AA
Comments
SMBJ12CAH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
31A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)