Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ12CH
Part No.:
SMBJ12CH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ12CH.pdf
Description:
600W, 14.8V, 10%, BIDIRECTIONAL,
Comments
SMBJ12CH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
22V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
28A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)