Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ130CAH
Part No.:
SMBJ130CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ130CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AA
Comments
SMBJ130CAH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
130V
Voltage - Breakdown (Min):
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)