Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ13CAH
Part No.:
SMBJ13CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ13CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AA
Comments
SMBJ13CAH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
29A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)