Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ13CH
Part No.:
SMBJ13CH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ13CH.pdf
Description:
600W, 16V, 10%, BIDIRECTIONAL, T
Comments
SMBJ13CH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
26A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)