Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ14CAH
Part No.:
SMBJ14CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ14CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AA
Comments
SMBJ14CAH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
27A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)