Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ14CH
Part No.:
SMBJ14CH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ14CH.pdf
Description:
600W, 17.4V, 10%, BIDIRECTIONAL,
Comments
SMBJ14CH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
25.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
24.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)