Semtech Corporation SMBJ15CA
Part No.:
SMBJ15CA
Manufacturer:
Semtech Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ15CA.pdf
Description:
1-LINE 15V 24.0A TVS DO-214AA(SM
Comments
SMBJ15CA Specifications
Manufacturer:
Semtech Corporation
Series:
SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
24A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)