Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ15CAH
Part No.:
SMBJ15CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ15CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA
Comments
SMBJ15CAH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25.1A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)