Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ15CH
Part No.:
SMBJ15CH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ15CH.pdf
Description:
600W, 18.6V, 10%, BIDIRECTIONAL,
Comments
SMBJ15CH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
23.1A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)