Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ17CAH
Part No.:
SMBJ17CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ17CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AA
Comments
SMBJ17CAH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
22.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)