Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ17CH
Part No.:
SMBJ17CH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ17CH.pdf
Description:
600W, 21V, 10%, BIDIRECTIONAL, T
Comments
SMBJ17CH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
30.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)