Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ18CH
Part No.:
SMBJ18CH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ18CH.pdf
Description:
600W, 22.2V, 10%, BIDIRECTIONAL,
Comments
SMBJ18CH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
19.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)