Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ20CAH
Part No.:
SMBJ20CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ20CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AA
Comments
SMBJ20CAH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
19.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)