Semtech Corporation SMBJ22CA
Part No.:
SMBJ22CA
Manufacturer:
Semtech Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ22CA.pdf
Description:
1-LINE 22V 16.9A TVS DO-214AA(SM
Comments
SMBJ22CA Specifications
Manufacturer:
Semtech Corporation
Series:
SMBJxxCA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
22.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)