Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ22CAH
Part No.:
SMBJ22CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ22CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AA
Comments
SMBJ22CAH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
17.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)