Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ24CH
Part No.:
SMBJ24CH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ24CH.pdf
Description:
600W, 29.7V, 10%, BIDIRECTIONAL,
Comments
SMBJ24CH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
43V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)