Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ26CAH
Part No.:
SMBJ26CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ26CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AA
Comments
SMBJ26CAH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)