Semtech Corporation SMBJ28CA
Part No.:
SMBJ28CA
Manufacturer:
Semtech Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ28CA.pdf
Description:
1-LINE 28V 13.2A TVS DO-214AA(SM
Comments
SMBJ28CA Specifications
Manufacturer:
Semtech Corporation
Series:
SMBJxxCA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)