Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ28CH
Part No.:
SMBJ28CH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ28CH.pdf
Description:
600W, 34.6V, 10%, BIDIRECTIONAL,
Comments
SMBJ28CH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
50V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)