Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ30CAH
Part No.:
SMBJ30CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ30CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AA
Comments
SMBJ30CAH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)