Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ30CH
Part No.:
SMBJ30CH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ30CH.pdf
Description:
600W, 37V, 10%, BIDIRECTIONAL, T
Comments
SMBJ30CH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)