Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ33CAH
Part No.:
SMBJ33CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ33CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AA
Comments
SMBJ33CAH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)