Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ33CH
Part No.:
SMBJ33CH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ33CH.pdf
Description:
600W, 40.8V, 10%, BIDIRECTIONAL,
Comments
SMBJ33CH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
59V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)